دوشنبه، فروردین ۱۶، ۱۳۹۵

« اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل » با این ارقام و آمار ؟!

     « اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل » با این ارقام و آمار ؟!


شاید بسیاری از ما ندانند که علت اصلی این درجا زدن و گاه عقب ماندگی و پسروی کشور و نچرخیدن چرخ های اقتصادی   مملکت ما در چیست و در کجاست ؟

و چرا با وجود این همه شعارهای زیبا و فریبنده که اول هر سال که از دهان رهبر مملکت گرفته تا بقیه مسئولین و مدیران نظام میبینیم و میشنویم , نه تنها پیشرفتی حاصل نمیگردد بلکه شاخص تورم بالاتر رفته و گرانی و فقر بیشتر میشود و کارخانجات صنعتی  و تولیدی بیشتری ورشکسته میشوند و دست از فعالیت میکشند و همچنان تعداد بیکاران ما افزایش می یابد ؟؟!


باید خدمت این دسته از هم میهنان و شهروندان عزیز عرض کنم که یافتن علت آن بسیار ساده و دلیل آن بسیار واضح و آشکار است !!


برای مثال شما به فرموده جناب رهبر که امسال را سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری کردند دقت کنید و سپس به آمار و ارقام و گزارش رسمی ارائه شده   « مركز آمار ايران» نیز توجه بفرمائید تا بسادگی علت این نابسامانی اقتصادی و بلبشوی سیاسی و ناهنجاری های اجتماعی را بفهمید و بدانید :


سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل با ؛


[[       آمار تکان‌دهنده از متوسط زمان سپری شده در یک روز مردم ایران 


 تابستان سال ١٣٩٤ فرصت خوبي براي استراحت مردم ايران بوده است. فرصتي كه همه مردم بالاي ١٥ سال به‌طور متوسط روزانه ١٣ ساعت و ٣٩ دقيقه به «نگهداري و مراقبت شخصي» مي‌پرداخته‌اند و تنها ١٤ دقيقه صرف «آموزش و فراگيري» مي‌كردند. در تابستاني كه گذشته زنان و مردان در مجموع و به‌طور متوسط روزانه تنها دو ساعت و ٤٦ دقيقه «كار» مي‌كرده‌اند.


اينها را نه «روزنامه اعتماد» بلكه «گزارش مركز آمار ايران» مي‌گويد.

آماري در نوع خود تكان‌دهنده؛ نه از آن رو كه «استراحت و مراقبت شخصي» امري نكوهيده باشد، بلكه از آن‌رو كه «آموزش و فراگيري»، به‌طور مستقيم «شاخص توسعه انساني» را نشانه مي‌گيرد.

در سوي ديگر هم «كار و فعاليت شغلي»، «ميزان توليد ناخالص داخلي/ملي» را هدف مي‌گيرد. هرچند اين همه ماجرا نيست؛ نرخ بيكاري، رونق اقتصادي و در نهايت رشد و توسعه اقتصادي هم در گرو انجام فعاليت اقتصادي مردم يك كشور است.
شاخص توسعه انساني اگرچه به ظاهر ارتباطي با مسائل اقتصادي ندارد، اما بررسي مولفه‌هايي كه در اين شاخص ارزيابي مي‌شوند نشان مي‌دهد كه نقش مسائل رفاهي و اقتصادي در آنها بسيار پررنگ است.


اين شاخص آخرين بار در سال ٢٠١٤ ميلادي در جهان اندازه‌گيري و نتايج آن اعلام شده است. ١٨٧ كشور در اين سال از نظر شاخص‌هاي توسعه انساني بررسي شده‌اند و جمهوري اسلامي ايران از رتبه ٧٣ به ٧٥ نزول كرده است.]]

اما وحشتناک ترین قسمت این حقیقت آماری , مربوط به امید داشتن به مقوله نیکوکاری و از خودگذشتگی و خیریه میباشد ؛


[[  اين آمار نگران‌كننده به خوبي نشان مي‌دهد كه تنها دو صدم ثانيه از وقت مردم ايران در روز براي انجام «فعاليت‌هاي داوطلبانه و خيريه» صرف شده است. مردم ايران در اين تابستان تنها يك ساعت و شش صدم ثانيه از وقت‌شان را در روز به مشاركت اجتماعي اختصاص داده‌اند. ]]


که با این دیدن این رقم و مشاهده حال و روز ملت , دیگر آب پاکی بر روی دستان ما ریخته و تکلیف ما را کاملا روشن میسازد ...!


و با این حساب و در خوشبینانه ترین حالت , باید قبول کنیم که یا رهبران و مسولین نظام ما چیزی از آمار و ارقام سرشان نمیشود و نمیفهمند و یا خودشان و مردم مسلمان غیور و آگاه و امت همیشه در صحنه را سر کار گذاشته اند !

حالا فهمیدید که چرا برای مردمی که بیش از هشتاد درصد آنها با سیلی صورت خودشان را سرخ و آبروداری میکنند و سال به سال دریغ از پارسال است و هر سال افسوس سال گذشته را میخورند و ۳۷ سال است که برای آنها هیچ سال جدیدی بهتر از سال قبل نبوده است ؟! 


دوستانی که مایل هستند در این مورد بیشتر بدانند به منبع خبر در آدرس زیر مراجعه کنند :


 
http://www.parsine.com/fa/news/279813/آمار-تکان‌دهنده-از-متوسط-زمان-سپری-شده-در-یک-روز-مردم-ایران 

ارسال یک نظر